Strażnicy, Tom 2 – Alan Moore, Dave Gibbons

Laurie wprowadza się do Dana po odejściu od Jona. Tymczasem Adrian zostaje zaatakowany przez mordercę. Gdy atak nie kończy się śmiercią Adriana, morderca popełnia samobójstwo. Rorashach w tym czasie zostaje wrobiony w morderstwo Molocha, w policyjnej zasadzce schwytany i osadzony w więzieniu, wśród ludzi, których sam złapał, a którzy zamierzają go zabić. Sytuacja na świecie coraz bardziej sie zaostrza, więc bohaterom nie pozostaje nic innego jak na powrót wdziać maski i ponad prawem ocalić ludzi…

Drugi tom Strażników to dzieło, ze względu na albumy o przeszłości Rorshacha i jego psychologu, jeszcze lepsze od pierwszego tomu. Świat przedstawiony zostaje pogłębiony, profile postaci dopracowane, a fabuła gmatwa się i komplikuje coraz bardziej. W tle natomiast dzieje się komiks o piratach, który fascynuje nie mniej niż sami Strażnicy.

Czy dostajemy choć trochę odpowiedzi? Oczywiście, ale na rozwiązanie całości musimy poczekać do wielkiego finału. A będzie na co czekać, zapewniam.

Tak więc ocena ma jest przewidywalna: kupować, kto kocha wielką literaturę (literaturę właśnie, nie tylko komiks). Dostanie masę wzruszeń, mnóstwo prawd o życiu i nas samych, analizę społeczną, prawdę o herosach (jacykolwiek by oni nie byli) i emocje, które wstrząsną nim go głębi.

Arcydzieło!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *