Antystresowe kreatywne kolorowanie dla dorosłych: Piękne ogrody

KOLOROWE KREACJE

 

Moda na kolorowanki dla dorosłych, jaka zawitała do naszego kraju z ziemi mód wszelakich, Francji, trwa na dobre i nic nie zapowiada tego, by miała szybko przeminąć. Co jest w niej takiego, że podbiła serca rzeszy ludzi?

 

Zasiadając przed klawiaturą zadałem sobie jedno proste pytanie – jak zrecenzować kolorowankę. Potem zdałem sobie sprawę, że określenie ”kolorowanka” nie jest w tym wypadku adekwatnym słowem. Bo z czym kojarzy nam się kolorowanka właśnie? Z prostą książeczką dla dzieci uczącą wyobraźni, artyzmu i pierwszych kroków na drodze do precyzji, kiedy trzeba starać się by nie wyjść kolorem poza linie rysunku. Pozycje dla dorosłych, choć podobne w formie, bardzo się od nich różnią. I nie chodzi o to, że na ilustracjach znajdują się rzeczy dla dzieci nieodpowiednie, a o stopień skomplikowania rysunków. Skomplikowanie to zaś jest tutaj stopniowane, oferując przekrój od prostszych rysunków do pokrycia barwami w jedno popołudnie, do zdecydowanie dalece bardziej rozwiniętych, które zapewnią wiele godzin rozrywki.

 

Co znajdziemy na stronach „Pięknych ogrodów”? Oczywiście rośliny – tak kwiaty, jak i liście, owoce nawet – ale także i całe mnóstwo owadów czy ptaków, te natomiast przeplatane są ozdobnym wzornictwem ściśle z tematem związanym.

 

Efekt całości to wiele stron pięknych ilustracji, które często aż szkoda kolorować, a zarazem wiele godzin dobrej zabawy, dla fanów aktywnego, artystycznego spędzania czasu, która może natknąć do własnej twórczości. Taki odpowiednik sudoku dla osób ceniących estetykę. Lubicie tego typu rzeczy? Sięgnijcie śmiało, po ogrody czy też inne pozycje – jest ich w końcu na tyle dużo, że każdy znajdzie dla siebie coś miłego.

 

A ja dziękuję wydawnictwu Amber za udostępnienie mi tej pozycji do recenzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *