Star Wars Komiks 2/2015 – Darth Vader – Salvador Larroca, Kieron Gillen

ŚREDNIE WOJNY       

 

Pierwszy tom Marvelowego SW okazał się zadziwiająco dobry. W drugim pokładałem więc spore nadzieje. To co jednak otrzymałem, okazało się mocno przeciętne, ciekawe dopiero pod koniec, a i to ciekawe jedynie dla fanów „Gwiezdnych wojen”.

 

Fabuła jest tu praktycznie żadna. Vader walczy z Rebelią, ale też i stara się uszczknąć coś dla siebie z ciemnej strony…

 

2/3 to średnia bardzo opowiastka. Właściwie pretekst dla walk i pokazywania efekciarskich widoków. Potem pojawia się kilka faktów, świetny droid od tortur, odniesienia do przyszłości, którą może zobaczymy w filmach, a może nie. Na plus zaliczam też to, jak pewne wątki przeplatają się z tym, co było w „Skywalker atakuje”., a większość wątków nie wykorzystano jak należy. Nie mniej nadal to przeciętniactwo komiksowe, a większość wątków nie wykorzystano jak należy.

 

Moja ocena to jednak 6/10 (a właściwie 5,5/10). Dlaczego? Za te drobiazgi dla fanów i za świetną stronę graficzną. Larroca to dobry autor, kiedyś nieco rażący ciążeniem ku mandze, teraz realistyczny, choć niecharakterystyczny. Sprawny wyrobnik. Za wiele może korzysta ze zdjęć, z drugiej jednak strony trzeba się podeprzeć wizerunkami aktorów, których przenosimy do kadrów.

 

Fanom SW więc polecam, ale reszcie… Cóż, dołóżcie kilkanaście złotówek i kupcie coś, do czego chętnie wrócicie i nie zapomnicie po odłożeniu na półkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *