ROK 2018 OD WYDAWNICTWA ALBATROS

Jest początek roku, pojawiają się także pierwsze zapowiedzi wydawnicze na najbliższe dwanaście miesięcy, a jedne z nich przygotowało wydawnictwo Albatros. Po obfitującym w znakomite nowości i wznowienia roku 2017, na czytelników znów czeka mnóstwo wrażeń (w tym przyjazd w kwietniu do Polski Lee Childa), a ja pozwolę sobie przytoczyć kilka tytułów, które mnie osobiście interesują najbardziej. Pod nimi znajdziecie informację od samego wydawcy.

 

„Vaterland” Roberta Harrisa to kultowa już, a przy okazji także bardzo ceniona, powieść autora „Ghostwritera” czy „Konklawe”. Coś w sam raz dla miłośników historii, drugiej wojny światowej i dobrej literatury sensacyjnej. „Moja kuzynka Rachela” Daphne du Maurier („Ptaki”) też zapowiada się nad wyraz ciekawie, jako klasyczny thiller psychologiczny, ale moją uwagę najbardziej zwróciły dwie pozycje.

Pierwsza z nich to „Kurt Vonegut: Opowiadania wszystkie”. Jak tytuł wskazuje, mamy tu do czynienia z kompletnym zbiorem krótkich form kultowego pisarza. A że Vonegut to także klasa sama w sobie, jest na co czekać.

Drugim „Dziwna pogoda” (tytuł roboczy) Joe Hilla, syna Stephena Kinga. Po rewelacyjnym „Strażaku” tym razem autor serwuje nam 4 nowele, ale nie ulega wątpliwości, że będziemy mieli tu do czynienia z naprawdę znakomitą lekturą. I to taką, która pobudza wyobraźnię i mrozi krew w żyłach.

 

Na tym oczywiście nie koniec, ale więcej informacji znajdziecie poniżej:

 

Nowy rok to nowe pomysły, nowe wyzwania i… mnóstwo nowych lektur.

Rok 2018 zaczniemy doskonałymi propozycjami dla małych i dużych czytelników. W styczniu do kin trafi długo oczekiwana ekranizacja Cudownego chłopaka R.J. Palacio, z Julia Roberts, Owenem Wilsonem i Jacobem Tremblayem w rolach głównych. Z tej okazji nie tylko przypomnimy historie Auggiego Pullmana, ale tez wydamy jej ilustrowana wersje dla młodszych dzieci. Wkrótce potem w księgarniach pojawia się Trzy cudowne historie, rzucające zupełnie nowe światło na losy niezwykłego chłopca.

Kto czekał na powrót Myrona Bolitara, tego cierpliwość wreszcie zostanie nagrodzona najnowszym thrillerem Harlana Cobena W domu.

Wielbicielki cyklu powieściowego Siedem sióstr Lucindy Riley ucieszą się z ponownego spotkania z tajemniczymi i pięknymi dziewczętami w Siostrze cienia – a nie będzie to jedyna powieść tej autorki w 2018 roku.

 

W 2017 roku listy bestsellerów i rankingi czytelnicze podbił thriller B.A. Paris Za zamkniętymi drzwiami, który osiągnął w Polsce rekordowa sprzedaż. Już w lutym ukaże się nowa powieść tej autorki – Na skraju załamania. Gwarantujemy, ze zadziwi i zaskoczy, wywróci do góry nogami wszelkie wyobrażenia o naprawdę wstrząsającym thrillerze. A przy okazji premiery nowej książki Polskę po raz pierwszy odwiedzi B.A. Paris.

Pamiętacie bestsellerowe powieści Lauren Weisberger Diabeł ubiera się u Prady i jej kontynuacje, Zemsta ubiera się u Prady? W nowej książce Gra singli autorka będzie sprawdzała, jak daleko jej bohaterka jest w stanie się posunąć, by zdobyć upragniona sławę.

Oczywiście nie zapominamy tez o miłośnikach poważniejszych lektur – ci mogą jak zwykle liczyć na niezawodnego Roberta Harrisa. Fabuła jego najnowszej książki, Monachium, osnuta jest wokół brzemiennej w skutki konferencji monachijskiej z 1938 roku. Przy okazji premiery wznowimy także jego, klasyczna już, powieść Vaterland.

W pierwszej połowie roku wielka gratka czeka miłośników włoskich thrillerów w najlepszym stylu – do księgarń trafi Dziewczyna we mgle Donato Carrisiego, a do kin jej ekranizacja w reżyserii samego autora, z Jeanem Reno i Tonim Servillo w rolach głównych.

Kto kocha Jacka Reachera, z radością przywita nie tylko nowa powieść z tym bohaterem pt. Nocna runda, lecz także samego Lee Childa, który zawita do Polski pod koniec kwietnia.

Z nowymi tytułami w 2018 roku powrócą znani i lubiani: John Grisham – jego nowa książka Bar pod Kogutem (tyt. roboczy) to klasyczny thriller sadowy; Guillaume Musso, od lat najlepiej sprzedający się francuski autor, z Apartamentem w Paryżu; a Alex Marwood tym razem zaskoczy thrillerem psychologicznym o dziewczynkach wychowanych przez sektę.

Czytelnicy na pewno przyzwyczaili się już, ze Albatros ma tez propozycje dla wielbicieli literatury z najwyższej półki. W tym roku będzie to pierwszy kompletny zbiór krótkich form literackich autorstwa Kurta Vonneguta, jednego z najgenialniejszych pisarzy XX wieku, pod redakcja Jerome’a Klinkowitza i Dana Wakeelda, z przedmowa Dave’a Eggersa. A w setna rocznice urodzin Ingmara Bergmana ukaże się jego biografii a autorstwa Thomasa Sjöberga.

Ci, którzy lubią się bać, dostana Dziwna pogodę (tyt. roboczy) prosto od Joego Hilla. Ten zbiór opowiadań zyskał już uznanie w Stanach Zjednoczonych, nominowano go tez do Goodreads Choice Award w kategorii horror.

W 2018 roku na ekrany kin, telewizorów i do oferty platform internetowych trafi również wiele ekranizacji naszych książek, m.in. Prawda o sprawie Harry’ego Queberta Jöela Dickera, Katedra w Barcelonie Ildefonso Falconesa czy serial Castle Rock, oparty na twórczości Stephena Kinga.

Jak zwykle będziemy kierować się naszym credo: najsławniejsi autorzy, najgłośniejsze książki, największe światowe bestsellery, dostarczając czytelnikom doskonałej i różnorodnej lektury przez okrągły rok!

 

Zespół Wydawnictwa Albatros

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *